Prvých 5 najznámejších a najvplyvnejších ľudí vo svete kryptomien

Prvých 5 najznámejších a najvplyvnejších ľudí vo svete kryptomien

Svet kryptomien nie je len o samotných kryptomenách a technológii blockchain, ale aj o ľuďoch, ktorí za nimi stoja a propagujú ich. Predstavíme si prvých 5 najznámejších a najvplyvnejších ľudí vo svete kryptomien.

Tim Draper

Tim Draper je úspešný podnikateľ a vrcholový manažér, ktorý bol viackrát súčasťou top 100 najvplyvnejších ľudí v oblasti financií, podľa magazínu Forbes. Už od roku 2014 sa verejne prehlasuje za zástancu a nadšenca kryptomien a netají sa ani tým, že do nich investuje.

Jeho investičnému portfóliu dominuje bitcoin, ktorý dopĺňa viacero kryptomien, nehovoriac o tom, že sa zúčastňuje aj ICO predajov.

Patrí medzi úplne prvých veľkých bitcoinových investorov a verí, že kryptomeny raz nahradia súčasné peniaze. Tim sa na svojich sociálnych sieťach otvorene vyjadruje k dianiu vo svete kryptomien a to aj z pohľadu investora.

Charlie Lee

Charlie Lee, známy aj pod prezývkou Coblee je programátor a zakladateľ kryptomeny Litecoin. Má za sebou bohatú minulosť, keďže pracoval v Googli a neskôr ako technologický riaditeľ najväčšej kryptomenovej zmenárne Coinbase.

Charliee sa podieľal na vývoji Litecoinu a zároveň vlastnil pomerne veľké množstvo tejto kryptomeny, čo vyvolávalo konflikt záujmov. V decembri roku 2017 tak väčšinu predal a aj keď naďalej spolupracuje na vývoji Litecoinu, zameriava sa viac na vývoj Bitcoinu.

Taktiež je veľmi aktívny na sociálnych sieťach a v kryptomenovej komunite patrí medzi najpoprednejšie osobnosti.

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin je mladý kanadský programátor s ruskými koreňmi a zakladateľ Ethereum.

Odkedy sa v roku 2011 dozvedel o bitcoine, začal sa o kryptomeny zaujímať čoraz viac, čo vyústilo až k vytvoreniu projektu Ethereum, ktorý bol oficiálne spustený v roku 2015.

Vďaka inteligentným kontraktom a blockchainu vybudoval platformu s vlastnou kryptomenou, ktorá je dnes najvyužívanejšou platformou pre tvorbu decentralizovaných aplikácií.

V roku 2017 narástlo ETH o tisícky percent a dlhodobo patrí medzi druhú najväčšiu kryptomenu s obrovskou podporou komunity ľudí. Vitalik je tak vo svete kryptomien nepochybne veľmi vplyvnou a uznávanou osobou, keďže priniesol množstvo inovácií. Ethereumu sa venuje aj naďalej a taktiež je veľmi aktívny v médiách a na sociálnych sieťach.

Andreas Antonpoulos

Andreas je jedným z najväčších expertov týkajúcich sa kryptomien a blockchainu. Je autorom kníh „Mastering Bitcoin“ a „Internet of Money“, ktoré sa považujú za tzv. bibliu bitcoinu a kryptomien. Objasnil v nich ako funguje bitcoin, kryptomeny a blockchain a prečo predstavujú budúcnosť a vývoj k lepšiemu.

Tieto knihy pomohli v obrovskej miere spropagovať bitcoin a blockchain medzi bežných ľudí a aj preto ho nazývajú ambasádorom bitcoinu.

V súčasnosti pôsobí ako rečník a školiteľ v oblasti  bezpečnosti blockchainu a využitia kryptomien a tiež je aktívny na sociálnych sieťach.

John McAfee

John je autorom celosvetovo známeho antivírového programu McAfee a zároveň aj pomerne kontroverzným investorom a zástancom kryptomien.

Ako nadšenec kryptomien s ich rastúcou popularitou využil príležitosť a ujal sa role lídra v ich propagovaní. Nedáva si servítku pred ústa a o všetkom hovorí tak, ako si myslí a svoje názory sa nebojí podať ani v médiách.

V roku 2017 zverejnil odvážne prehlásenie, že Bitcoin dosiahne do konca roka 2020 hodnotu 1 milión $, inak skonzumuje svoje prirodzenie.

Predpoveď mu nevyšla, no aj naďalej je optimista.

Na svojom Twitteri radí, do ktorých kryptomien investovať, do ktorých nie a vyjadruje sa aj na budúcnosť a dianie trhu.

Neraz sa stalo, že ak zverejnil kryptomenu alebo ICO do ktorého investoval prípadne ho zaujalo, jeho cena stúpla dvojnásobne. Aj preto si účtuje viac ako 100 tisíc dolárov za propagačný tweet, čo z neho robí jedného z najvplyvnejších osobností vo svete kryptomien. Ľudia ho jednoducho buď milujú alebo nenávidia.