Čo je Stellar Lumens a ako funguje

kryptomena stellar Lumens

Stellar Lumens je otvorená a distribuovaná platobná infraštruktúra

Stellar Lumens je to technológia, ktorá spája ľudí, platobné systémy a banky so zameraním na rozvojový svet. Umožňuje vám rýchlo a spoľahlivo financovať viaceré transakcie s menami a aktívami pomocou kryptografického nástroja s názvom Lumens (XLM).

Stellarova základná prevádzka je podobná ako väčšina decentralizovaných platobných technológií. Spravuje sieť decentralizovaných serverov s distribuovaným registrom, ktorý sa aktualizuje každých 2 až 5 sekúnd medzi všetkými uzlami.

Stellar verzus Bitcoin

Najdôležitejším rozlišovacím faktorom medzi platformou Stellar a Bitcoinom je jej konsenzus protokol. Stellar sa nespolieha na schvaľovanie celej sieti transakcií. Namiesto toho používa algoritmus (Federated Byzantine Agreement) FBA, ktorý umožňuje rýchlejšie spracovanie transakcií. Je to preto, lebo používa quorum slices (alebo časť siete) na schválenie a overenie transakcie.

stellar lumens

Stellar je extrémne rýchly

Každý uzol v sieti Stellar si vyberie ďalšiu sadu dôveryhodných uzlov. Keď je transakcia schválená všetkými uzlami v rámci tejto množiny, považuje sa to za schválenú. Skrátený proces urobil sieť Stellar extrémne rýchly a údajne spracováva až 1000 sieťových operácií za sekundu.

Obchodujte kryptomenu Stellar na burze Binance

Obchodujte na burze BinanceBinance

Aktuálna cena kryptomeny Stellar