Kde kúpiť Bitcoin a čo by ste mali vedieť pred investovaním do Bitcoinu a ostatných kryptomien

kde kúpiť bitcoin

Investovanie do kryptomien zažíva obrovskú popularitu a na tento vlak denne naskakuje množstvo ľudí.

Dôvod vysokej popularity je jednoduchý, za necelý rok vystúpili kryptomeny z pomerne malej komunity ľudí, medzi široké masy a tak rástla aj cena.

Ich prudký nárast, príbehy kryptomenových milionárov a vidina rýchleho zárobku zlákala pozornosť aj úplných laikov.

Ľudia tak začali investovať aj napriek tomu, že vlastne ani nevedeli do čoho investujú. Svet kryptomien je však komplexný a veľmi volatívny. O prípadnom neúspechu alebo strate peňazí nehovorí nikto, preto sú známe len lákavé príbehy úspešných.

Kde kúpiť Bitcoin?

Najjednoduchšie je kúpiť bitcoiny, ale aj iné kryptomeny cez overenú burzu alebo sprostredkovateľa. Je možné využiť aj bitcoinový automat, ktorý ponúka rýchly a pohodlný nákup, no aj poplatok za transakciu je podstatne vyšší.

V prípade burzy je potrebné mať verifikovaný a zabezpečený účet a byť extra opatrný. Pri nepozornosti a zanedbanej bezpečnosti sa ľahko môžete stať obeťou hackerov a o svoje prostriedky prísť.

Najpohodlnejšou možnosťou ako a kde kúpiť bitcoin je prostredníctvom sprostredkovateľa. Takto bezstarostne vám vaše kryptomeny prídu na zvolenú adresu pomocou jednoduchej objednávky a nemusíte nič riešiť sami.

nárast ceny bitcoinu

Základ pred každým nákupom kryptomien

Prvý krok k nákupu kryptomien je nespoliehať sa len na názory ostatných, ale urobiť si vlastný prehľad. Pred investovaním by ste mali pochopiť, ako kryptomeny a samotný blockchain fungujú.

Akákoľvek investícia predstavuje riziko a ani kryptomeny nie sú výnimkou, no riziko sa dá zmenšovať. Nemusíte dokonale rozumieť celému technologickému pozadiu, no je dobré vedieť, kto za danou kryptomenou stojí a či má vo svete reálne využitie.

Pozitívum je, ak má dostatočnú kapitalizáciu, komunitu fanúšikov a ak sa o nej pravidelne hovorí a píše.

Dlhodobo by mala hodnota využiteľných kryptomien rásť, no aj pádov a korekcii nie je vôbec málo. Ak však kryptomenám veríte, je dôležité nepodľahnúť emóciám ani keď trh klesá.

Ako zbohatnúť?

Existuje množstvo investičných stratégií, no najlepšia a najopatrnejšia je pravidelné investovanie a dlhodobé držaniekryptomien. Je viac než odporúčané nestaviť len na jednu kartu, ale diverzifikovať. A samozrejme zlaté pravidlo, ktoré znie: neinvestovať viac, ako si môžete dovoliť stratiť.

Vlak kryptomien ešte neušiel a celá technológia je pomerne v začiatkoch, preto už vhodnejší čas investovať nebude. Začať sa dá aj s málom a je lepšie investovať pravidelne drobné peniazeako vôbec nič.