Kúpiť Bitcoin

Chcete kúpiť Bitcoin? Teraz ti ukážeme ako na to! Ako kúpiť Bitcoin jednoducho, rýchlo a bezpečne prostredníctvom kreditnej karty krok po kroku

 • Ako kúpiť Bitcoin čo najrýchlejšie, v priebehu pár minút?
 • Ako kúpiť Bitcoin bezpečne a bez dodatočných skrytých poplatkov?
 • Ako kúpiť bitcoin cez kreditnú kartu?
 • Ako nakúpiť Bitcoin bez zdĺhavého overovania?

Pripravili sme si pre Vás možnosť nákupu digitálne meny Bitcoin prostredníctvom platobnej karty. Ide o najjednoduchšiu a najrýchlejšiu formu nákupu Bitcoinu na trhu. My sme sa rozhodli pre nákup prostredníctvom dlhodobo fungujúceho a bezpečného predajcu Coinmama.

Prečo kúpiť Bitcoin cez zmenáreň Coinmama? (Nákup Bitcoinu cez platobnú kartu)

 • Rýchlosť

Vytvorenie účtu a jeho overenie je naozaj rýchle. Overenie netrvá viac ako 15 minút. V rámci globálneho trhu patrí v tomto smere Coinmama medzi lídrov.

Po overení účtu môžete okamžite nakupovať Bitcoin a iné kryptomeny.

Samotný nákup je rýchly. Pripísanie zakúpených Bitcoinov na vašu peňaženku trvá len niekoľko sekúnd. Maximálna doba čakania sa môže natiahnuť na 10 minút.

 • Pohodlný nákup kartou a minimálne obmedzenia

Coinmama umožňuje nákup Bitcoinu a iných kryptomien jednoducho len prostredníctvom platobnej karty. Ak sa chcete vyhnúť transakčnému poplatku, môžete využiť aj SEPA platbu priamo z vášho bankového účtu.

Platobné karty, ktorými môžete na Coinmama platiť sú VisaMastercard.

Pri nákupe vás nebude ovplyvňovať volatilita, teda kolísanie cien kryptomien. Coinmama totiž po zadaní objednávky uzamkne transakciu. To znamená, že kúpite presne taký počet kryptomeny, aký si zadáte a nezmení sa ani cena!

Čo sa týka limitov Coinmama v porovnaní s konkurenciou minimálne obmedzenia. Bitcoin môžete kúpiť už od 60$ alebo ekvivalent v eurách.

Pri základom stupni overenia účtu môžete kryptomeny nakupovať a predávať až do výšky 15 000$.vyšším stupňom overenia sa limity samozrejme rapídne zvyšujú.

 • Reputácia a spoľahlivosť

Coinmama je jednou z najstarších obchodných spoločností predávajúcou Bitcoin cez kreditné alebo debetné karty.

Táto spoločnosť je na trhu dlhšie než drvivá väčšina predajcov kryptomien. Spoločnosť Coinmama má na svojom konte už viac než 20 000 spokojných klientov!

 • Bezpečnosť a ochrana súkromia

Pre záruku čo najvyššej bezpečnosti umožňuje Coinmama len nákup a predaj kryptomien. Nefunguje ako peňaženka, kde kryptomeny môžete držať.

Musíte mať teda peňaženku, kde vám budú kryptomeny po zakúpení odoslané. Buď bezplatnú softvérovú, alebo bezpečnejšiu hardvérovú peňaženku – napríklad TREZOR.

Coinmama tiež dbá na ochranu osobných údajov a súkromia svojich klientov. Preto je potrebné účet nie len zaregistrovať ale aj overiť.

Overenie však slúži len na zabezpečenie účtu a s vašimi osobnými údajmi nie je nijako inak manipulované. Nedostávajú sa k žiadnym tretím stranám.

 • Fixné poplatky

Cena Bitcoinu a ostatných kryptomien je v zmenárni Coinmama navýšená o 5,9%, čo je sprostredkovateľský poplatok. Tento poplatok je už zarátaný v cene a  ho každá zmenáreň a predajca, okrem burzy.

Poplatok pri platbe kartou je fixne stanovený vo výške 5%. Ak sa tomuto poplatku chcete vyhnúť, môžete zaplatiť SEPA platbou, ktorá nie je spoplatnená.

Tieto poplatky sa môžu zdať vysoké, no na druhej strane nič neriskujete a to čo kupujete aj dostanete. Je to najlepšia voľba pre začiatočníkov.

Burza je síce výhodnejšia, no prináša aj väčšie riziko, že sa popálite. Navyše sa v nej nedá obchodovať s FIAT peniazmi. Musíte mať svoje kryptomeny. A za každú transakciu či zámenu kryptomeny za inú sú účtované transakčné poplatky. 

KÚPIŤ BITCOIN

platobná karta VISA a Maestro

Konkrétny návod ako kúpiť Bitcoin cez kreditnú kartu

1 krok – Aby ste mohli v zmenárni Coinmama nakupovať Bitcoiny, alebo ich predávať, musíte si vytvoriť účet a overiť ho. Ukážeme vám ako na to. Postup je jednoduchý a zaberie vám len pár minút. Vytvorte si účet.

VYTVORIŤ SI ÚČET!

zaregistrovat_sa_na_coinmama

Vyplňte všetky prázdne kolónky a stlačte vytvoriť účet (create account).

Emailom vám príde potvrdenie o registrácii účtu. Kliknite na „Confirm your email“.

potvrdenie_emailu_od_coinmama

Následne vám príde ďalší email s požiadavkou verifikovať účet (overiť).

overenie_uctu_na_coinmama

2 krokTeraz je potrebné dokázať vašu identitu. Teda že ste to naozaj vy a nie niekto, kto sa za vás vydáva.

Kliknite na verify your account.

Otvorí sa vám okno, kde je potrebné vyplniť osobné informácie a následne nahrať fotografiu dokladu vašej totožnosti.

osobne_informacie_na_coinmama

Vyplňte vaše osobné informácie a otvorí sa vám nové okno.

nahranie_dokumentov_coinmama

Tu je potrebné nahrať fotografiu buď vášho pasu, občianskeho preukazu alebo vodičského preukazu. Ktorú možnosť si vyberiete, na tú kliknite a zobrazí sa vám vzor fotky na ukážku.

Doklad odfoťte podľa vzoru, fotografie nahrajte a odošlite ich na schválenie (send for approval).

V čase 06:00-23:00 UTC budete overení do 15 minút. V opačnom prípade alebo v prípade nekvalitne zhotovených fotografii to môže trvať o čosi dlhšie.

overenie_coinmama_kryptosvet

Ak pôjde všetko hladko, váš účet by mal byť do 15 minút overený a pripravený na nákup a predaj kryptomien. Informáciu o úspešnom overení dostanete na váš email.

overeny_ucet_coinmama_kryptosvet

Teraz je váš účet pripravený na nákup Bitcoinu či iných kryptomien.

Návod: Ako kúpiť Bitcoin cez kreditnú kartu

Ak chcete kúpiť Bitcoin, jednoducho sa prihláste do vášho účtu a kliknite na „buy.

Rozbalí sa vám zoznam kryptomien, ktoré môžete kúpiť.

kupa_bitcoinu coinmama

1. Zvoľte Bitcoin a systém vám ponúkne 3 vopred nastavené varianty. Ak vám to nevyhovuje zvoľte si tú štvrtú, kde si nastavíte za koľko eur chcete Bitcoin kúpiť. Systém vám automaticky prepočíta koľko Bitcoinov za to dostanete.

Sami si môžete vybrať množstvo Bitcoinu, aké chcete kúpiť. Alebo množstvo peňazí, za koľko chcete Bitcoin nakúpiť.

2. Kliknite na „Buy Now“ a otvorí sa vám okno, kde je potrebné zadať adresu vašej kryptomenovej peňaženky. Na ňu vám bude pripísaný zakúpený Bitcoin.

zadat_adresu_krypto_penazenky

3. Po zadaní adresy peňaženky kliknite na „Go to Payment“.

Tu si môžete vybrať, či chcete platiť platobnou kartou, alebo SEPA prevodom.

moznosti_platby_na_coinmama

4. Vyberte si platbu kartou, vyplňte potrebné políčka a kliknite na zaplatiť (Pay Now).

platba_kartou_bitcoin

5. Pre skompletizovanie transakcie zostáva len potvrdiť email, ktorý vám príde po zaplatení. Slúži na skontrolovanie adresy vašej kryptomenovej peňaženky. Je to len preto, aby ste sa dôkladne uistili, že ste zadali správnu adresu peňaženky. Kryptomenové platby sú totiž nezvratné.

Zakúpené Bitcoiny vám budú okamžite pripísané na vašu peňaženku. Maximálne sa to môže predĺžiť na 10 minút. Pri platbe SEPA trvá pripísanie Bitcoinu o niečo dlhšie a to 1-3 dni.

Teraz môžte ľahko a bezpečne kúpiť Bitcoin

KÚPIŤ BITCOIN

platobná karta VISA a Maestro


Nákup Bitcoinu prostredníctvom Cryptolabs (Nákup Bitcoinu cez zmenáreň)

Len nedávno uzrela svetlo sveta krypto-zmenáreň Cryptolabs, ktorá sa zamerala na širokú ponuku kryptomien, nízke poplatky, podporu v slovenskom jazyku a rýchlosť odozvy.

RÝCHLOSŤ

Táto možnosť je taktiež veľmi rýchla. Otestovali sme zmenáreň Cryptolabs a proces nákupu či spätného odkupu Bitcoinu ako aj inej kryptomeny trvá asi 30 minút! Okrem toho podporuje Cryptolabs niekoľko slovenských bánk, čo len urýchľuje prevody peňazí.

SLOVENSKÁ PODPORA

Obrovskou výhodou je podpora v slovenčine. Ide o slovenskú zmenáreň, ktorá s vami bude komunikovať v slovenskom jazyku. Nie len zmenáreň a všetky návody sú v slovenčine ale ľudia stojací za projektom Cryptolabs sú slováci.

VEĽKÁ PONUKA KRYPTOMIEN

Krypto-zmenáreň Cryptolabs ma na výber okrem Bitcoinu ďalších 13 kryptomien ako napríklad Ethereum, Litecoin, NEO, Monero, Ripple, IOTA, EOS a ďalšie.

Kúpiť Bitcoin v zmenárniCryptolabs

Konkrétny návod ako kúpiť Bitcoin cez krypto-zmenáreň

Na stránke Crypolabs je potrebné vyplniť jednoduchý formulár:

kúpiť bitcoin cez zmenáreň Cryptolabs

Cena uvedená vo formulári je len informatívna a je platná v danej chvíli a niesu v nej zarátané poplatky. Presný kurz potvrdíme až po prijatí platby, následne si môžete vybrať, či s daným kurzom súhlasíte alebo Vám zmenáreň Cryptolabs obratom vráti peniaze späť na účet.

1. krok Ako prvé si vyberiete možnosť, či chcete Bitcoin Kúpiť alebo Predať

2. krok Následne vyplníte (povinné) osobné údaje:

 • Meno a priezvysko
 • Adresu bydliska
 • Mesto
 • Email
 • Telefónne číslo

3. krok – Nasledujú platobné údaje. V prípade, že zvolíte Kúpiť, zadávate adresu krypto peňaženky. V prípade, ak zvolíte Predať, zadávate IBAN.

Máte na výber, či chcete nakupovať alebo predávať za konkrétnu sumu v EUR alebo chcete nakupovať alebo predávať konkrétne množstvo Bitcoinov alebo ich časť.

4. krok – Na záver ostáva odsúhlasiť obchodné podmienky a odoslať objednávku.

objednávka na Bitcoin

Prakticky celá objednávka prebieha v rámci jedného formulára. Následne vám obratom príde email o evidencii objednávky. O niekoľko minút vám zmenáreň zašle údaje, kam zaslať peňažné prostriedky. V ďalšom emaily odsúhlasíte momentálny kurz za ktorý Bitcoin nakupujete. Potom už len čakáte, na pripísanie Bitcoinov na vašu krypto peňaženku.

Zmenáreň disponuje aj live chatom, čiže v prípade akýchkoľvek otázok ohľadom nákupu Bitcoinu ich neváhajte kontaktovať.

Teraz môžte nakúpiť Bitcoin od krypto-zmenárne s podporou v slovenčine

Kúpiť Bitcoin v zmenárniCryptolabs