Aké sú nebezpečenstvá investovania do kryptomien?

Aké sú nebezpečenstvá investovania do kryptomien?

Prečo kryptomeny nie sú len ružové?

Tento článok skúma skutočné nebezpečenstvá investovania do kryptomien a ako sa týmto rizikám môžete vyhnúť.

„Mal by som do kryptomien investovať z mojich životných úspor? Alebo si zobrať pôžičku? Veď miera návratnosti perfektná!“

Po prvé, je to mimoriadne zlý nápad. Volatilita kryptomien vám môže uškodiť a exponenciálne znížiť vašu investíciu. Ak neviete čo robíte, môžete stratiť v podstate všetky svoje peniaze.

Prosím vás, nespadnite do pasce len preto, že si myslíte, že ide o „schému rýchleho zbohatnutia“. Trvalo niekoľko rokov, kým začali prví investori Bitcoinu zarábať obrovské peniaze, ktoré sa z niekoľkých halierov vyšplhali až tam, kde sú dnes.

Ohľadom kryptomien je veľké haló. Prečo? Pretože väčšina nevie do čoho investuje a radšej počúva dav. Čo sa potom stane?

Ceny môžu začať klesať, ako náhle ich nakúpite. Pôžička alebo využitie vašich životných úspor, môže byť veľmi riskantné, najmä ak nemáte dostatočné informácie o kryptomenách. Informujte sa, pýtajte sa správnych ľudí. Oboznámte sa skôr, než do toho skočíte.

To výrazne zníži vaše riziká a čo je najdôležitejšie, vytvoríte si pozíciu, aby ste mohli investovať do dlhodobých zásadných technológií.

„Nestaňte sa korisťou iracionálnej spontánnosti, ak neviete čo robíte, môžete sa veľmi ľahko spáliť“.

Na krypto trhu existuje množstvo príležitostí na zarobenie peňazí, ale mali by ste byť trpezliví a rozumní a pred investovaním získať správne vedomosti.

Nebuďte osoba, ktorá investuje na základe súčasného rozruchu. Najprv si spravte svoj výskum a ak je to príliš zložité, hľadajte odpovede.

Kryptomenová komunita je plná nadšencov, ktorí vám môžu veci zjednodušiť a pomôcť vám na vašej ceste. Ak potrebujete niekoho, kto by mohol investovať za vás, uistite sa a overte si jeho dôveryhodnosť.

Pri investovaní do kryptomien neexistuje žiadna vec ako pevné fixné výnosy.  Nepadnite do rôznych podvodov alebo Ponziho schém, ktorých je na trhu čoraz viac.

Dôležitosť dôveryhodnosti

Jednou z najzákladnejších zručností, ktorú musíte absolútne mať, je schopnosť identifikovať kryptomeny, ktoré sú podporované na pevných základoch.

Existujú stovky dostupných mien a preto je tendencia prehliadať dôležité meny a robiť investičné rozhodnutia založené na spontánnosti.

To je obzvlášť časté,  keď mnohí nerozumejú mechanikám mien a mincí, do ktorých investujú. Majú tendenciu jednoducho sledovať zdesený dav.

Je to nadšenie dobré?

Je pravda, že nákupom kryptomien na základe veľkého rozruchu môžete získať veľa peňazí, ale existuje reálna šanca, že by to pre vás mohlo vyjsť opačne a môžete sa spáliť.

Je a aj bude veľa príležitostí na zarobenie peňazí prostredníctvom kryptomien, ale musíte byť trpezliví. Je ľahké spadnúť do obrovského rozruchu niečoho, čomu ani úplne nerozumieme.

Najlepším spôsobom, ako sa ochrániť, je získať potrebné schopnosti a vedomosti, aby ste mohli urobiť kvalifikované investičné rozhodnutie.

Investovanie do základov vás nastaví na dlhodobo a čo je najdôležitejšie, budete pokojnejší, keďže ste spravili rozhodnutie na základe vlastnej analýzy a postavenia.

Predtým než začnete investovať, pýtajte sa toľko otázok ako je len možné a hľadajte odpovede. Otázky môžu zahŕňať napr. :

  • Aký problém rieši mena?
  • Má nejakú užitočnosť?
  • Aký je white-paper kryptomeny?
  • Majú konkurenciu? Ak áno porovnajte ich hodnoty.

Dobrý nápad je aj nájsť dôvody, prečo by ste nemali investovať. Môžu to byť znamenia alebo upozornenia na hrozby, spojené s konkrétnou kryptomenou.

Pýtajte sa a hľadajte odpovede z rôznych zdrojov. Reddit je dobrý zdroj informácií. Ako náhle vykonáte váš proces overenia dôveryhodnosti, mali by ste mať pokojnú myseľ, vediac či to stojí za vaše peniaze.

Buďte v bezpečí, obráňte sa správnymi informáciami.

Púšťať sa do novej revolučnej technológie môže byť náročné, ale zároveň vzrušujúce.

Dúfame, že investovaním do kryptomien zarobíte veľa peňazí, pričom si uvedomujte skutočné riziká a nebezpečenstvá.