Neo 3.0 sa chystá na trh – ste pripravení?

NEO

Neo je inteligentná kontraktná platforma, ktorá bola vytvorená v roku 2014 a prežila následný býčí aj medvedí trh. Neo sa zameriava na vytvorenie inteligentnej ekonomiky, ktorá sa skladá z digitálnych aktív, digitálnych identít a inteligentných zmlúv.

Inteligentné aktíva sú v podstate zameniteľné a nezastupiteľné tokeny, pretože existujú na ethereum vo forme štandardov tokenov ERC-20 a ERC-721. Ekvivalentným štandardom tokenov Neo ICO je token NEP-5.

Na rozdiel od bitcoinu sa NEO neťaží. Spočiatku bola vytvorená fixná dodávka 100 miliónov NEO. Ekosystém prichádza s druhým tokenom s názvom Gas, ktorý sa používa na platby za transakcie v blockchaine. Držanie NEO automaticky umožňuje používateľom nárokovať si žetóny plynu.

Na rozdiel od bitcoinu sa NEO neťaží. Spočiatku bola vytvorená fixná dodávka 100 miliónov NEO. Ekosystém prichádza s druhým tokenom s názvom Gas, ktorý sa používa na platby za transakcie v blockchaine. Držanie NEO automaticky umožňuje používateľom nárokovať si žetóny plynu.

Vďaka svojim čínskym zakladateľom a ekosystému bol často označovaný ako čínske ethereum. Da Hongfei je projektový a komerčný líder spoločnosti NEO. Je jedným z prvých používateľov blockchainovej technológie v Číne a počítačoch s vynikajúcimi vzťahmi s čínskymi vládnymi úradníkmi.

kryptomena NEO

Cenová analýza NEO

Cena Neo vyvrcholila 15. januára 2018 tesne pod 200 $. Klesla na 5 $ v decembri 2018. Cenový výkon Nea odrážal graf väčšiny altcoinov. Čo je zaujímavejšie z pohľadu investora, je graf NEO/ETH, pretože výkonnosť altcoinu oproti ethereu je meradlom pre hodnotenie relatívnej sily altcoinov.

Z celkového dna trhu s kryptomenami v decembri 2018 cena NEO klesla oproti ethereu o ďalších 75% až do začiatku februára 2021. Cenová výkonnosť dvojice NEOETH je uvedená v nasledujúcom grafe.

Otázkou, ktorú si v tejto chvíli musíme položiť, je, či sa graf dostal dnu? Je možné, že obrátenie trendu na grafe NEOETH je za rohom, ako sme to nedávno pozorovali u iných altcoinov, ako je napríklad Cardano.

Môže byť Neo 3.0 katalyzátorom ďalšieho rastu?

Ak sa pozriete na to, čo sa stalo tesne pred spustením tokenu Flamingo, získate indikátor toho, čo by sa mohlo stať, keď sa nakoniec spustí NEO 3.0. NEO v týždňoch pred uvedením Flaminga prekonal Ethereum o viac ako 100%.

Spustenie NEO 3.0 je však pre ekosystém NEO ešte oveľa väčšou novinkou, ako bolo uvedenie Flaminga späť v minulosti. Preto by sme mohli nakoniec vidieť, že NEO prekoná Ethereum až o 200%, merané od dolnej časti grafu z 1. februára 2021. Majte tiež na pamäti, že Neo merané v éteri je stále historicky lacný.

Nakupujte a predávajte NEOBinance

Čo môžete očakávať od Neo 3.0?

  • NEO v súčasnosti používa mechanizmus konsenzu delegovaného byzantského algoritmu tolerancie voči chybám založený na dôkaze podielu. Neo 3.0 bude obsahovať aktualizáciu a vylepšenie súčasného mechanizmu konsenzu.
  • Neo 3.0 bude ďalej obsahovať zabudované riešenie Oracle. Ak sa pýtate, prečo na veštbách záleží, stačí sa pozrieť na cenovú výkonnosť ChainLink, ktorý je v súčasnosti najbežnejšie používaným Oracle a už roky je na masívnom behu. Blockchainy potrebujú Oracle, aby využili svoj plný potenciál. V prípade, že potrebujete viac argumentov, pozrite si našu poslednú recenziu na Berry Data.
  • Ukladanie súborov bude spoločnosti Neo predstavené prostredníctvom systému NeoFS. Je ďalším dôležitým prípadom použitia blockchainov, ako ukázali projekty ako Filecoin alebo Siacoin.
  • Správa identít: Neo 3.0 má v úmysle podporiť protokol na vydávanie decentralizovaných identifikátorov.

Zoznam vylepšení nie je úplný, ale poskytuje prehľad míľnikov, ktoré budú dosiahnuté s Neo 3.0. Okrem toho Neo 3.0 prináša vylepšenie virtuálneho stroja Neo a špecifické súčasné architektúry Neo. Po dokončení prechodu budúcich investorov vymeniť svoje tokeny za nový blockchain.

Kedy bude Neo 3.0 uvedené na trh?

Presný dátum spustenia ešte nebol oznámený, ale úložisko Github verzie Neo 3.0 vytvoril, že 96% vývoja bolo dokončených. Vývoj je v súlade so základmi kryptotrhu, ktoré sa za posledných pár mesiacov ohromne zlepšili.

Cena Neo sa preto zvyšuje na viac ako 40 $ – cenová hladina, ktorá sa nezaznamenala od júna 2018. Zvyšuje sa tiež objem obchodov pre Neo, čo sa dá považovať za zdravý znak trhu.

Dá sa predpokladať, že spustenie je na spadnutie a veľryby sa už pokúšajú prekonať humbuk, ktorý sa naštartuje, keď sa Neo 3.0 nakoniec spustí uprostred trhu s kryptobýlami v roku 2021. Buďte pripravení na bezprostredný únik, ak nižšia volatilita ceny bitcoinu odovzdá javisko altcoinom.

Nakupujte a predávajte NEOBinance