Všetko o obchodovaní s bitcoinom a kryptomenami na burze

Všetko o obchodovaní s bitcoinom a kryptomenami na burze

Do kryptomien všeobecne investujú dva typy ľudí.

Niektorí sa rozhodnú do kryptomien investovať dlhodobo s vierou, že nahradia súčasné peniaze, alebo sa vďaka svojmu využitiu na trhu adaptujú a cena porastie.

Pre ostatných je lákavejšia možnosť obchodovať s bitcoinom a kryptomenami na burze. Obchodovanie na burze prináša väčší potenciál zbohatnutia v krátkom časovom horizonte, no rovnako hrozí aj väčšie riziko straty.

Z viacero súčasných búrz najobľúbenejšie a najpopulárnejšie burzy Coinmama, Binance a Bittrex. Burza Bittrex je najväčšia, no zameriava sa skôr na väčších investorov a obchodníkov, preto býva registrácia časovo obmedzená.

Najlepšou alternatívou je tak burza Binance a Coinmama, ktorá podporuje množstvo kryptomien, je bezpečná a pomerne jednoduchá na používanie. Navyše ponúka nízke poplatky a vysokú rýchlosť vykonávania transakcií.

bitcoin

Obchodovanie s Bitcoinom a kryptomenami – čo potrebujete vedieť vopred

Ak sa rozhodnete obchodovať, najprv by ste mali spoznať trh a niečo o samotných kryptomenách vedieť. Čím viac budete vedieť a čím aktuálnejšie novinky a rady dostanete, tým lepšie sa budete rozhodovať.

Nikto nemá krištáľovú guľu, aby presne predpovedal budúcnosť, no minimálne pre inšpiráciu sa oplatí sledovať ľudí, ktorí už reálne obchodujú a darí sa im.

Sociálne siete sú pre to ideálnym miestom, najlepšie twitter, na ktorý svoje skúsenosti a rady prispieva pravidelne množstvo skúsených krypto obchodníkov.

Dôvod je jednoduchý. Zlá alebo nedostatočná informovanosť, navyše bez adekvátnych skúseností často dopadne tak, že zarobia len skúsení obchodníci a laikov zvalcujú emócie a prerobia.

Niektorí obchodníci majú za sebou tisícky obchodov a roky skúsenosti, preto ako začiatočník nechcite výsledky za deň. Navyše je logické, že ak niekto na obchodovaní zarobí, niekto musí aj prerobiť.

Vysoká návratnosť nie je zaručená a neúspešným obchodom sa nevyhnete nikdy, no základ je aby prevládali tie úspešnejšie obchody.

Nebuďte chamtivý ale ani zaslepený a nepodliehajte emóciám, pretože pre úspešné obchodovanie je v konečnom dôsledku potrebná vždy chladná hlava.

Aké sú nebezpečenstvá investovania do kryptomien?Nebezpečenstvá investovania do kryptomien?

Tipy ako obchodovať a byť úspešný

Na začiatok je vhodné začať v menších sumách a osvojiť si základné princípy obchodovania. Teória ako byť ziskový sa môže zdať jednoduchá, no prax si vyžaduje množstvo skúseností a správne rozhodnutia.

Nezabúdajte neustále sledovať dianie na trhu a naučte sa čítať grafy, teda históriou obchodov, pretože slúžia ako veľmi dobré indikátory vývoja cien. Pravidelne sa vzdelávajte a informácie čerpajte len z overených zdrojov, alebo od obchodníkov s reálnymi výsledkami. Vždy sa však riaďte podľa seba a majte vopred stanovený plán a finančné limity, ktorých sa držte.

Pokušenia nám vedia pekne zahrať na emócie, no podľahnúť sa nemusí vyplatiť. Na burzách sú prítomné aj tzv. „veľryby“, teda obchodníci, ktorí disponujú obrovským kapitálom, vďaka ktorému vedia ovplyvňovať trh smerom hore alebo nadol.

V prípade poklesu trhu vedia vyvolať paniku, kedy bežní obchodníci v strachu kryptomeny predajú vo veľkej strate a veľryby znova výhodne nakúpia. Rovnako vedia manipulovať trh smerom nahor, keď ho vyženú vysoko a ľudí ovládne strach, že im uniká príležitosť a tak nakúpia vysoko, čím cena ešte viac porastie a veľryby predávajú vo veľkom zisku.

Trh ovplyvňujú aj rôzne korekcie a negatívne správy v médiách, kedy je ľahké podľahnúť tlaku, no neraz sa stalo, že po korekcií vystúpili kryptomeny ešte viac.

Ak však vašim investíciám veríte, pri poklesoch je ideálny čas, kedy kúpiť a pri raste predať. Pri kúpe vždy nevychytáte najväčšie dno a pri predaji najvyšší vrchol, no priemerná nákupná cena by mala byť vždy nižšia ako tá predajná.

Obchodovanie s bitcoinom a kryptomenami je dostupné nonstop a takmer pre každého, no zisk nie je garantovaný všetkým. Skutočná ziskovosť si vyžaduje omnoho viac úsilia, ako len kúpa kryptomien a dlhodobé držanie.

Ako obchodovať kryptomeny na burze a zarábať?Ako obchodovať kryptomeny na burze