10 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť Bitcoin aj v roku 2020

oplati_sa_kupit_bitcoin

Vlak investičnej príležitosti s názvom Bitcoin neodišiel ani v roku 2020. Práve naopak.

Kvôli blížiacej sa finančnej kríze a negatívnemu dopadu vírusu Covid-19 na ekonomiku, je cena Bitcoinu ďaleko od jeho historických maxím.

Ako hovorí Warren Buffett, nakupujte, keď všetci ostatní predávajú a predávajte, keď všetci ostatní nakupujú. To však nie je jediný dôvod, prečo sa oplatí kúpiť Bitcoin aj v roku 2020.

Bitcoin má potenciál stať sa menou budúcnosti. Rieši všetky súčasné problémy týkajúce sa ochrany súkromia. A hlavne, Bitcoin prinavracia ekonomickú silu späť do rúk ľudí. Obchádza veľké banky a vlády, ktoré peniaze regulujú.

Tu je 10 dôvodov, prečo sú Bitcoiny menou budúcnosti a prečo je teraz správny čas pre nákup.

1. Bitcoin je spolu s kryptomenami novou triedou aktív

Medzi aktíva a teda oblasti investícií doposiaľ patrili hlavne akcie, dlhopisy a nehnuteľnosti. Do tohto zoznamu boli pridané aj kryptomeny a najmä Bitcoin.

Spoločnosti ako Bakkt prinášajú do oblasti kryptomien inštitucionálnych investorov. Je tak veľmi pravdepodobné, že sa Bitcoin čoskoro objaví aj v odporúčaniach investičných poradcov.

2. Bitcoin funguje nezávisle od iných trhov

Keď klesne akciový trh, Bitcoin to nemusí vôbec ovplyvniť. Nie je to pravidlom, ale po väčšinu prípadov ide o presné tvrdenie. Pre investorov koreluje oddelenie Bitcoinu od iných trhov s lepším riadením rizika a ponúka im tak možnosť rozmanitejšieho portfólia.

Koniec koncov, samotné vytvorenie Bitcoinu vyvolalo reakciu v celkovú nedôveru tradičných peňažných systémov .

3. Bitcoin nepodlieha rovnakej inflácií a devalvácií ako FIAT

Viete predpovedať, aký bude váš plat v budúcom roku? Alebo dokonca budúci mesiac či týždeň? Ak by ste žili vo Venezuele, Sudáne, Argentíne alebo Zimbabwe, odpoveď je veľmi nízky, kvôli hyperinflácií.

Devalvácia fiatovej meny, teda meny podporovanej vládou je globálny problém. Krajiny východnej Európy majú mieru inflácie vyššiu ako 3%. Aj USA má mieru inflácie vyššiu ako 2%.

Bitcoinu sa to netýka kvôli obmedzenému počtu Bitcoinov. K tomu je potrebné dodať, že Bitcoinova odmena za vyťaženie bloku sa každé 4 roky znižuje na polovicu. Miera inflácie sa teda znižuje.

Po ďalšom znižovaní odmien za vyťažený blok v máji 2020, klesne miera inflácie na 1,8%. To znamená, že Bitcoin je v tomto silnejší ako dolár.

4. Bitcoin je skvelý uchovávateľ hodnoty

Bitcoin sa prezýva digitálnym zlatom. So zlatom sa porovnáva z dobrého dôvodu. Bitcoin je univerzálna mena, ktorú nekontroluje žiadna vláda ani subjekt. Jeho ťažba je náročná a existuje v obmedzenom počte, čo v čase zvyšuje jeho hodnotu.

Ako sme spomínali, nepodlieha rovnakej inflácií ako FIAT meny a preto je vynikajúcim prostriedkom uchovania hodnoty. Na rozdiel od zlata má výhodu, že je digitálny. Môžete ho držať v kryptomenovej peňaženke a nevyžaduje si fyzické skladovanie a starostlivosť.

Čo je to TREZOR Bitcoin Wallet?Objednať TREZOR Bitcoin Wallet

5. Bitcoin sa nedá skonfiškovať

V mnohých krajinách môžu banky a vlády ovládať váš účet. Môžu ho zmraziť alebo bez varovania zabaviť vaše aktíva. Kryptomeny sú v tom iné. Nekontroluje ich centrálna banka ani vláda. Kľúč k vašej peňaženke a teda prístup k nej máte len vy. To znamená, že len vy máte prístup a kontrolu nad svojimi prostriedkami.

6. Bitcoin a jeho infraštruktúra raketovo rastie

Bitcoin už nie je iba snom malej skupiny ekonomických anarchistov. Výhody technológie Blockchain, vďaka ktorej Bitcoin funguje sa globálne osvedčujú. Použiteľnosť Blockchainu rastie. Spoločnosti ako Visa, Fidelity a Square hľadajú spôsoby, ako integrovať blockchainove riešenia do svojich produktov.

S blockchainom experimentujú aj veľké banky, ako sú Bank of America a Wells Fargo.

7. Bitcoin je suverénny

Bitcoin nekontroluje žiadna entita, ktorú by ho mohla obmedziť. Bol vytvorený a zároveň je aj riadený celou sieťou používateľov.

Jednotlivec ani žiadna vláda nemôže Bitcoin zastaviť. Preto sa Bitcoin stáva novým finančným systémom, ktorý je pre ľudí a ovládajú ho ľudia. Bitcoin je kľúč k ekonomickej slobode.

8. Bitcoin otvára oči

Premýšľali ste nad tým, odkiaľ vaše peniaze pochádzajú? Alebo o tom, kto kontroluje ich hodnotu? Existenciu peňazí považujeme v súčasnej dobe za samozrejmosť. Či už ich máme veľa alebo málo.

Bitcoin nám však ukazuje, že vlády nemusia mať kontrolu nad našimi prostriedkami. Ukazuje nám, že naše prostriedky nemusíme ukladať v bankách a napriek tomu dokážu byť odolné voči hyperinflácii a korupcii.

9. Bitcoin podnecuje zvedavosť

FIAT mena sú staré noviny. Akonáhle ich začnete spochybňovať, začneme byť hladní po nových informáciách. Bitcoin vás prinúti pýtať sa, prečo sa uspokojujeme s FIAT menou, keď máme dostupné niečo lepšie. Budete zvedaví, ako funguje blockchain a prečo je potrebná finančná revolúcia.

10. Bitcoin má najväčšiu pravdepodobnosť zhodnotenia

Bitcoin je označovaný za volatilný a v podstate právom. Za posledné roky zažil dramatické rasty, ale aj poklesy. Najmä v rokoch 2017-2018. Každopádne, od jeho vzniku si Bitcoin drží stúpajúcu trajektóriu.

Inými slovami, ak budete Bitcoin držať dostatočne dlho, pravdepodobnosť zhodnotenia je vyššia, ako pri ktorejkoľvek triede aktív za posledných 11 rokov.

Bitcoin si zaslúži svoj titul ako budúcnosť peňazí.

NÁVOD: Ako kúpiť BitcoinAko kúpiť Bitcoin