Tradičné banky začínajú jedna za druhou akceptovať kryptomeny

banky začínajú akceptovať krypto

V uplynulých dňoch oznámilo niekoľko veľkých bánk svoje rozhodnutie umožniť klientom úschovu a správu kryptomien.

Úschova a správa kryptomien v bankách

Najväčšou bankou v tomto segmente je BNY Mellon, ktorá sa pred dvomi týždňami rozhodla umožniť klientom vkladať na ich účty kryptomeny. Neskôr by chcela pridať aj možnosť obchodovať s nimi.

BNY Mellon sa tým pridala k bankám ako JPMorgan, Citi, Goldman SachsDeutsche Bank, ktoré majú tiež správu kryptomien vo svojich plánoch.

Kúpiť TREZORTREZOR

JPMorgan: Bitcoin nie je našou šálkou kávy

Samotná JPMorgan bola pritom ešte donedávna pri virtuálnych menách veľmi skeptická. Jej šéf Jamie Dimon nazval v roku 2017 bitcoin podvodom. V minulom roku bol o niečo zmierlivejší, keď povedal len to, že bitcoin nie je jeho šálkou kávy.

Akceptácia kryptomien zo strany veľkých bánk signalizuje obrat postoja v celom finančnom odvetví. Dokazuje to veľký dopyt po týchto službách, čo si tradičné banky nechcú nechať ujsť.

Visa a MasterCard akceptujú kryptomeny

Svoje rozhodnutie prijať kryptomeny oznámila pred nedávnom aj spoločnosť Visa. Tá chce bankám umožniť transakcie pre ich klientov.

K peletónu sa už pridal aj MasterCard, ktorý plánuje umožniť obchodníkom prijímať platby za tovary a služby v tzv. stablecoinoch.

Ide o kryptomeny naviazané na reálne aktívum, napríklad americký dolár, ktoré preto nie sú vystavené takej volatilite ako bitcoin.

Pre trh s kryptomenami je takáto široká akceptáciami dvomi najväčším platobnými spoločnosťami mimoriadne dôležitá.

Kúpiť Bitcoinkúpiť BTC