Zopakuje Bitcoin svoje historické cenové maximum?

Zopakuje Bitcoin svoje historické cenové maximum?

Bitcoin dosiahol svoje historické cenové maximum v decembri 2017 a to 20 tisíc dolárov.

Potom nasledoval dlhý medvedí trh. No aj ten raz skončí. Ak by to bola pravda, zopakuje Bitcoin niekedy svoje historické cenové maximum? Poďme sa na to pozrieť v súvislostiach. 

Zopakuje Bitcoin svoje cenové maximum?

Pre vývoj ceny Bitcoinu, či už smerom nahor alebo nadol, je potrebné sledovať určité indikátory.  

1. Prvým indikátorom je objem obchodovania. To znamená, či sa s Bitcoinom vôbec obchoduje a ak áno v akom množstve. Ak sa s Bitcoinom pravidelne obchoduje, je to dobrý znak, že je trh zdravý. To je prvý predpoklad, aby mohla jeho cena rásť. Do objemu obchodovania spadajú aj ľudia, ktorí Bitcoin využívajú ako platidlo. 

Naopak, ak by objem obchodovania stál alebo bol minimálny, bolo by to zlé znamenie pre rast. Vykazovalo by to totiž, že nie je záujem zo strany bežných ľudí ani obchodníkov a investorov. 

2. Druhým indikátorom sú regulácie. Ide o regulácie zo strany štátov, ktoré bývajú prísnejšie s rastom trhu a väčšou adaptáciou kryptomien. Bitcoin je totiž decentralizovaný a tak nad ním nemá štátna moc kontrolu. 

Aby sa stal Bitcoin globálnym platidlom, musel by byť kontrolovaný štátom, čo sa v jeho princípe vylučuje. Vlády nemôžu Bitcoin zakázať, no môžu regulovať jeho používanie. A práve to brzdí adaptáciu a rast ceny. 

3. Tretí indikátor je záujem ľudí a investorov. Všeobecne platí vzorec, že čím viac ľudí bude Bitcoin používať ako platidlo, alebo doň investovať, tým vyššie jeho cena porastie. Dôvod je ten, že je decentralizovaný a má obmedzený počet. So zvýšeným dopytom teda porastie aj cena. 

Bitcoin je z najhoršieho vonku

Bitcoin je na trhu už dosť rokov, za ktoré prekonal mnoho kríz a pádov. Je teda nepravdepodobné, aby ešte mohol zaniknúť. Z najhoršieho by už mal byť vonku, no smer nahor bude veľmi náročný.

Spomedzi ostatných kryptomien je však v najlepšej pozícii, pretože je prvou a najväčšou kryptomenou. Má výhodu monopolu a tým pádom obrovský náskok pred altcoinami. 

Je teda možné, že jeho cena ešte klesne, no taktiež, že aj porastie. A to dokonca aj na nové historické maximum. Niektorí známi investori predpovedajú, že cena Bitcoinu v budúcnosti porastie o mnoho vyššie, ako je dosiahnuté maximum.

Všetko je však len otázkou času a dopytu, čo rozhodne ako sa bude trh vyvíjať.